Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
28 Ekim 2011 - 02:43

Omuz hastalıklarının hem tanısında hem de tedavisinde yöntemlerden herhangi birini tercih ederken önceliklerin sıralanması gerekir.Buna ALGORİTİM denilir.

Tedavide genel ilke; hastanın tanısının doğruluğunu yeniden gözden geçirmek ve bundan kesinlikle emin olmaktır. Tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat’ın tedavi için karar verirken “Hastaya tedavi yaparken öncelikle zarar verilmemelidir “ ilkesine sadık kalmalıyız. 
Tedaviler hastanın sosyo-ekonomik durumu göz önünde tutularak seçilmelidir. Tedavi sonuçları iyi gözlenmeli başarısızlık nedenleri üzerinde durulmalıdır. Burada hastanın doktorun önerilerini tam olarak yerine getirmemesi, önerilen tedavinin yetersizliği, hastada ayrıca başka bir hastalığın daha oluşu, kullanılan bir diğer ilacın doktora bildirilmemesi, ilaçların yan tesirleri, ters etkileşimleri, hastalığın ilerleyici ve yıkıcı özelliğinin oluşu hatta konulan tanının yanlış olmasına kadar her şey yeni baştan gözden geçirilmelidir. 
Çağdaş tıp ilkelerine göre hastalığın her aşamasında çeşitli değerlendirme ölçütleri kullanılır. Günlük yaşamla ilgili sorunlar ve ona uyumu yansıtan parametreler için çeşitli anket formları doldurulur. Böylece hastalarda hastalığın seyri dikkatle olarak izlenmiş olur.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © omuzum.com Tasarım : bayburt.net