Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
28 Ekim 2011 - 02:45

Omuz sorunları olanlarda yoga ve meditasyon yöntemleri de uygulanabilir. Kuşkusuz nefes alma teknikleri kullanarak kaslar, bağlar ve eklemleri kısaca tüm vücudu gevşetmek boyun, omuz ağrılarında önemli yararlar verebilir. Bu tedavi yöntemleri uzun süre yapıldığında ancak sonuç verebileceği ise unutulmamalıdır.

Omuz ağrısı olanların başta yüzme olmak üzere hafif tip sporlardan olumlu katkılar elde edebilir. Denizin yanı sıra güneş de omuz sorunlarında yararlıdır.
Öte yandan kaplıca ve şifalı çamurların da omuz hastalıklarını tedavi edici özellikleri vardır. Yalnız tedaviye girenlerin hastalığın akut evresinde olmamaları gerekir.
Kaplıcanın etkili ve kalıcı sonuçlar verebilmesi için mevsiminde ve yeterli sayılarda yapılması gerekir. İdeal sayı 21 banyo olmakla beraber sınırlı zamanı olanlarda bu, ilk hafta günde bir defa, ikinci hafta ise günde 2 defa olmak üzere iki haftaya sıkıştırılabilir. Konu ile ilgili ayrıntıları “KAPLICALAR “ bölümünde bulmanız mümkündür.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © omuzum.com Tasarım : bayburt.net