Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy

Omuz Hasta Okulu

28 Ekim 2011 - 02:45

"Hasta Okulları" hastaların kendi hastalıkları ile ilgili her konuda bilgilendirildiği yerlerdir.Hastalığa ait küçük bir detayın bilinmemesi mevcut sorunları daha da artıracağı unutulmamalıdır.

Hekimin sadece muayene sırasında hasta ile olan ilişkisi tek başına yeterli olamayacağı muhakkaktır. Bunun için hastalara daha uzun zamanın ayrılacağı hasta okulları gerekmektedir. Bu kurslarda; haftada bir defa olmak üzere 4 ders verilmektedir.
1.Ders : omuz ağrılarının nedenleri, omuzun anatomisi, omuz hastalıklarında tanı yöntemleri
2.Ders : Omuz hastalıklarında tedavi yöntemleri, günlük yaşam sorunları ve çözümleri
3.Ders : Omuz egzersizleri
4.Ders : Anlatılanların tekrar özetlenmesi, sembolik sınav yapılması ve katılım belgelerinin verilmesi

Daha sonraki egzersiz derslerine gelemeyecek hastalara egzersiz broşürü veya CD’si verilebilir. Elbette daha iyisi hastaların bu egzersizlere düzenli olarak gelmesidir. Böylece aynı sorunu yaşayan hastaların birbirlerine olumlu olarak etkileyebileceklerdir. Sağlanan takım ruhu ve motivasyon iyileşme hızını kamçılar. Daha sonraki zaman aralıklarında kurslara katılanlar yeniden çağrılarak bilgiler tazelenmeli ve egzersizler pekiştirilmelidir.



   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © omuzum.com Tasarım : bayburt.net